• Znaleziono 833 wiadomości.

Młodzi styliści paznokci

W czasie już ostatnich zajęć literacko – plastycznych przed wakacjami, dzieci z Przedszkoli nr 4 i nr 7 wybrały się na „Wakacje z Muminkami''.

Plenerowe spotkanie z zielarzem

Dla wszystkich wiernych słuchaczy (i nie tylko) spotkań na temat leczniczych właściwości ziół prowadzonych przez Pana Adama Opokę, mamy dobrą wiadomość.

Wesele w Zakopanem

Dlaczego warto obejrzeć fotoreportaż Jerzego Żymirskiego pt. „Wesele w Zakopanem”? Chociażby dlatego, że jest to próba (myślę, że całkiem udana) zmierzenia się z gatunkiem, który dla Jerzego Żymirskiego był daleki, a wręcz obcy.

Nocne atrakcje w Bibliotece

W tym roku czeladzka Biblioteka po raz pierwszy przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek.

Uniwersytet Trzeciego Wieku

Odbył się kolejny wykład zorganizowany w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Najaktywniejsi czytelnicy nagrodzeni

Z okazji tegorocznego Tygodnia Bibliotek Wypożyczalnia dla Dorosłych uhonorowała najaktywniejszych czytelników 2015 roku.

Skąd się biorą książki, kto je napisał i tak

Odpowiedzi na te pytania otrzymały dzieci z "Baśniowej Krainy" (Przedszole nr 9) podczas ostatnich w tym roku szkolnym zajęć w Filii 4.

Spotkanie z Magdą Majcher

Już 9 czerwca (czwartek) o godz. 17:00 w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Nowopogońskiej 227 E odbędzie się spotkanie z Magdaleną Majcher – autorką od dziecka związaną z dzielnicą Piaski.

Pełna miska dla schroniska

11 czerwca po raz kolejny odbędzie się na terenie MBP Filii nr 2 Czeladź-Piaski akcja "Pełna miska dla schroniska".

Dzień Dziecka w bibliotece

1-ego czerwca 2016 Filia nr 2 nie zapomniała o wyjątkowym święcie w tym dniu.