• Znaleziono 779 wiadomości.

• Ostatnia
Dyskusyjny Klub Książki o "Szklanym kloszu" Sylv

Na minionym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki omawiana była powieść Sylvii Plath pt. "Szklany klosz".

Wystawa Chiński Singapur

Singapur. W tym niezwykłym mieście-państwie znajduje się dzielnica Chinatown, która stała się głównym bohaterem najnowszej wystawy w Filii nr 2.

Chińskie wynalazki, które zmieniły świat

Czym jest wynalazek? Jest to zupełna nowość w otaczającym nas świecie. Od odkrycia odróżnia go to, że wcześniej nie istniał.

Herbata - magiczny napój, który zmienił świat

Kawa czy...herbata? Napój ten będzie królował podczas najbliższego spotkania z cyklu W obiektywie życia czyli Poniedziałkowy Klub Seniora w Dwójce.

"Na pograniczu Polski i Rusi Kijowskiej"

Wszystkich, którzy szukają pomysłu na ciekawe podróże, zapraszamy 18 lutego na godzinę 17.30 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czeladzi przy ul. 1 Maja 27.

Opowieści z Łyśca i Łysicy

Gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej, a zarazem prowadzącym pierwsze w tym roku spotkanie w ramach cyklu podróżniczego był Marek Pypno z PTTK Oddział Sosnowiec.

Spektakl poetycki Arkadiusza R. Skowrona w MBP w C

Miłośników słowa poetyckiego zapraszamy 21 lutego 2020 roku do Biblioteki Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czeladzi, ul. 1 Maja 27 o godzinie 17.00 na spektakl poetycki Arkadiusza R. Skowrona "Kładę się cieniem: chmurnoryjny monodram barda".

Eko - inspiracje w Bibliotece

Zakończyły się ferie zimowe, a wraz z nimi dobiegły końca eko warsztaty zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną.

Nowe sytuacje zawsze wzbudzają w nas lęk, a zarazem oczekujemy ich z niecierpliwośćią.

Spotkanie krajoznawcze "Opowieści z Łysicy i Ły

W styczniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie "Opowieści z Łysicy i Łyśca"

• Ostatnia