29 SIE 2016

Wystawa prac Damiana Compa

Zdjęcie Damiana Compa

Miejska Biblioteka Publiczna w Czeladzi (ul. 1 Maja 27) serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy  Damiana Compa, który odbędzie się 6 września o godz. 17.00.

Damian Compa urodził się w Sosnowcu, ale całe swoje życie mieszka w Czeladzi i z nią jest związany. Interesuje się muzyką, filmem, fotografią i sztuką. W kręgu jego zainteresowań jest też taniec. Mimo choroby (od 8-go roku życia choruje na reumatoidalne zapalenie stawów) powodującej przykurcze palców, przykurcze stawów łokciowych, biodrowych i kolanowych, jego pasją jest rękodzieło. Tworzy piękne prace z kordonka, papieru i bibuły, robi także artystyczną biżuterię. Za swoje osiągnięcia otrzymał wiele medali i dyplomów.

Do 7 października jego prace są prezentowane w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Czeladzi (ul. 1 Maja 27).