Strona główna/Aktualności/Wyróżnienie dla Mediateki

Wyróżnienie dla Mediateki

2 Października 2023

Filia nr 5 "Mediateka" została wyróżniona w drugiej edycji ogólnopolskiej akcji Biblioteka Przyjazna Dzieciom, organizowanej przez Przystanek Rodzinka.

Inicjatywa ta promuje czytelnictwo i instytucje je wspierające. Zwraca także uwagę na ogromny potencjał bibliotek. Wspólne zaangażowanie czytelników bibliotek, wydawnictw, instytucji kultury i polskich artystów zaowocowało wyróżnieniem w drugiej edycji aż 231 bibliotek!

Przystanek Rodzinka stworzył listę oraz mapę Bibliotek Przyjaznych Dzieciom, czyli bibliotek, które:

•  posiadają aktualizowany repertuar książek dla dzieci w różnym wieku,
  • promują inicjatywę aktywnej lektury z dzieckiem,
  • charakteryzują się przyjazną atmosferą, a personel biblioteki jest pomocny dziecku,
  • oferują różnorodny materiał - nie tylko książki, ale także audiobooki, gry edukacyjne, komiksy, materiały multimedialne itp.,
  • dysponują kącikiem do czytania i zabawy,
  • regularnie organizują różnego rodzaju warsztaty, zajęcia edukacyjne,
  • posiadają ciekawą aranżację przestrzeni,
  • współpracują z lokalną społecznością - np. ze szkołami i przedszkolami lub w jakikolwiek inny sposób popularyzują czytanie jako sposób wychowania i spędzania czasu z dzieckiem oraz inicjatywę aktywnej lektury.

Akcji patronowały organizacje: Fundacja Powszechnego Czytania, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Wydawnictwo PWN i Azymut, Unia Metropolii Polskich, Fundacja Gajusz, Rajd Flaminga oraz portale internetowe Mamy Mamom, CzasDzieci.pl i Bliżej Przedszkola.

Partnerami wspierającymi akcję są: Wydawnictwo ADAMADA, Wydawnictwo Agora dla dzieci, Harper Collins Polska, NO SMOG RENT, Wydawnictwo Mamania, Wydawnictwo Media Rodzina, Wydawnictwo Muduko Wydawnictwo Muchomor, Wydawnictwo Papilon, Wydawnictwo Publicat, Magazyn dla dzieci „Świerszczyk”, Księgarnia TaniaKsiazka.pl, Wydawnictwo Tatarak, Wydawnictwo Wilga oraz Wydawnictwo Zakamarki.

Serdecznie dziękujemy czytelnikom za zgłoszenie naszej  Filii nr 5.

</>