Strona główna/Aktualności/Pędzlem po szkle - warsztaty malowania na szkle

Pędzlem po szkle - warsztaty malowania na szkle

20 Maja 2022

W dniu 18.05. w Kamienicy Konarzewskich odbyły się warsztaty malowania na szkle pt.: "Pędzlem po szkle".

Spotkanie poprowadziła pani Joanna Krzysztofik - kustosz z Pałacu Schoena w Sosnowcu. Opowiedziała pokrótce o technikach malowania na szkle i zaprezentowała uczestnikom kilka sposobów ozdabiania szkła. Po krótkim wstępie uczestnicy warsztatów wybrali sobie naczynie do dekorowania. Do wyboru były karafki, szklanki, wazony, pucharki oraz świeczniki. Jeśli ktoś nie miał pomysłu na unikatowy wzór mógł zainspirować się kolorowymi obrazkami kwiatów i motyli lub wykorzystać wydrukowane szablony.

Podczas warsztatów pani kustosz odpowiadała na zadawane pytania, pomagała wykończyć zdobienia, a także służyła radą w kwestii doboru koloru lub wykonania konturu.

Warsztaty przebiegły w wesołej i przyjemnej atmosferze pełnej ciekawych, inspirujących rozmów.
Zadowoleni uczestnicy po zakończeniu spotkania zabrali swoje małe dzieła sztuki do domu.

Zdjęcia z warsztatów można obejrzeć w naszej galerii: KLIK

Warsztaty "Pędzlem po szkle" odbyły się w ramach realizacji projektu „Czym skorupka za młodu nasiąknie…” dofinansowanego z funduszu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego