21 CZE 2016

Święto Wolnych Książek

Szuflady z książkami

16.06.2016 r. przypada XIII edycja Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek, do którego przyłączyła się również MBP Filia 1.

Idea narodziła się w 2003 roku i miała na celu promowanie czytelnictwa. Bookcrossing – to idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych tzw. półkach bookcrossingowych (stoliki, regały, gabloty), po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książki i czytelnictwa, ruchoma biblioteka - bez własnej siedziby, regałów, kart bibliotecznych. Głównym hasłem rozdawania książek jest zachęta do dzielenia się z innymi radością czytania. To również wyraz walki o podniesienie czytelnictwa dla dobra przyszłych pokoleń, jak powiedziała Jolanta Niwińska – Ogólnopolski Koordynator Bookcrossingu. Półka bookcrossingowa Filii 1 funkcjonuje do końca czerwca i oferuje wiele ciekawych pozycji, po które serdecznie zapraszamy.