21 CZE 2016

Spotkanie z Marią Czepiel

Powitanie delegacji francuskiej

Dnia 16 czerwca 2016 r. Filia nr 2 MBP w Czeladzi miała przyjemność gościć delegację francuską. Wydarzenie to miało miejsce przy okazji pokazu multimedialnego pani Marii Czepiel – Paryż mniej znany.

Przedstawiciele miasta Auby oraz reprezentująca władze miasta - Przewodnicząca Rady Miejskiej w Czeladzi - Jolanta Moćko,  zostali serdecznie przywitani przez panią kierownik Filii nr 2 – Joannę Herman. Delegacje francuskich gości reprezentowała zastępca mera – pani Marie Pascale Salvino a także przewodnicząca Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Francuskiej – pani Halina Normand. Zgromadzeni mieli okazję zapoznania się z działalnością placówki biliotecznej, która poprzez organizowane pokazy multimedialne, spotkania, wystawy wspiera i propaguje kulturę francuską. Zwieńczeniem tej miłej wizyty był poczęstunek w iście polskim smaku. Warto nadmienić, że rok 2016 jest w naszym mieście Rokiem Francuskim.