26 WRZ 2016

Spotkanie z Jackiem Pikułą

Jacek Pikula na Staromiejskiej

11 października (wtorek) 2016 r. o godz. 17.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Czeladzi odbędzie się promocja książki Jacka Pikuły "Skrawek Nieba. Poradnik nieporadny".

Autor w latach 90. opiekował się bezdomnymi i biednymi dziećmi w prowadzonej przez siebie świetlicy "Skrawek Nieba". Teraz sam jest bezdomny, ale nie poddaje się, chodzi po górach z namiotem i gitarą, a na utrzymanie zarabia dorywczymi pracami.

W swojej książce pisze:
Nie możemy nikogo oceniać, dopóki go dobrze nie poznamy. Pozory często mylą. Wielu ludzi z sukcesami wcale się nie wywyższa. A poznałem też takich, co nie mieli nic oprócz wysokiego mniemania. Nie przewidzisz, kto jaki jest. Lepiej poznać człowieka, a dopiero potem wyrabiać o nim zdanie.

Zapraszamy na inspirujące rozmowy z Jackiem Pikułą i minirecital w wykonaniu autora.

Miejska Biblioteka Publiczna w Czeladzi