07 CZE 2016

Skąd się biorą książki, kto je napisał i tak pięknie zilustrował?

Książeczki wykonane przez dzieci

Odpowiedzi na te pytania otrzymały dzieci z "Baśniowej Krainy" (Przedszole nr 9) podczas ostatnich w tym roku szkolnym zajęć w Filii 4.

W zajęciach wzięły udział cztery grupy Przedszkolaków, które uczestniczyły w comiesięcznych spotkaniach w naszej placówce. Dla trzech najstarszych grup przygotowano trudne zadanie, dzieci musiały wymyślić bohaterów, ich przygody a następnie wykonać ilustracje. Tak powstały trzy ciekawe książeczki, zainspirowane wycieczką Przedszkolaków do Chorzowa, gdzie oglądały wystawę o dinozaurach. Pierwsza z książek, pt.: "Gdzie podziała się książeczka? Czyli przygoda w bibliotece" opowiada o zaginięciu, w osiedlowej bibliotece - Filii 4, książki o dinozaurach. Druga grupa młodych twórców wymyśliła straaaaaszną przygodę dinozaurów: Kolczaka, Kleksika, Lekstera i Pysi, a książeczkę zatytułowała "Tęczowa Dolina". Bohaterami trzeciego opowiadania jest Wesołek i jego mama Stenozauryca. Świetnie spisały się również Maluszki, które wykonały piękne zakładki do książek, bo przecież wszyscy wiemy, że książki trzeba szanować i nie wolno zaginać im kartek. Jeżeli jesteście ciekawi opowiadań wymyślonych przez naszych Przedszkolaków, chcecie zobaczyć jak pięknie malują, to zapraszamy do naszej placówki. Wszystkim dzieciom i Paniom Przedszkolankom życzymy wspaniałych, słonecznych, pełnych przygód wakacji.