05 WRZ 2016

Seniorzy w natarciu

Seniorzy słuchający audiobooka

Miło nam poinformować o współpracy MBP Filii nr 1 z Domem Pomocy Społecznej ,,Senior'', która nabrała rumieńców latem tego roku.

Poniedziałkowe spotkania z audiobookami są dobrą okazją do przyjemnego obcowania z literaturą. Zaproponowane pozycje (,”Lesio”',,”Dzikie białko” J. Chmielewskiej oraz „Seniorzy w natarciu” C. Ingelman-Sundberg) to duża dawka humoru. Jednocześnie Filia nr 1 dostarcza pensjonariuszom na zamówienie książki oraz prasę rozbudzającą czar wspomnień i ciekawość świata.

Natomiast wtorkowe odwiedziny bibliotekarzy to zetknięcie się seniorów z nowoczesnością.

Nauka posługiwania się komputerem zdobyła już wiernych fanów. Uczestnicy zajęć poznali budowę komputera i umiejętność pisania na klawiaturze.  Czekają na nich różne przeglądarki, ćwiczenia w wyszukiwaniu informacji z internetu oraz zakładanie własnej poczty internetowej.