21 WRZ 2016

Palcem po mapie

Bibliotekarz pokazujący flagę Włoch

20 września w Domu Pomocy Społecznej „Senior” odbyły się pierwsze zajęcia dla miłośników podróży - „Palcem po mapie”.

Do wirtualnego zwiedzania Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 1 zaproponowała Włochy. Pensjonariusze odwiedzili najsłynniejsze miasta tego państwa (m.in. Rzym, Mediolan, Neapol, Turyn), poznali regiony, zwyczaje i ciekawostki związane z Italią – np. fakt, iż podobnie jak w hymnie polskim znajduje się nawiązanie do Włoch (z ziemi włoskiej do Polski), tak w ostatniej zwrotce hymnu włoskiego znaleźć można nawiązanie do ówczesnej sytuacji politycznej Polski – zaborów.

Swoją wiedzę słuchacze sprawdzili podczas quizu, który odbył się na podsumowanie spotkania.

Zwycięzcom zostały wręczone dyplomy. Następnie odbył się drobny poczęstunek w włoskim stylu. Uczestnicy spotkania mogli spróbować najsłynniejszego dania kuchni Italii – pizzy. Kolejna podróż już za miesiąc!