09 CZE 2016

Uczestnicy Nocy Bibliotek robią pompony z tiulu
Uczestnicy Nocy Bibliotek
robią pompony z tiulu

W tym roku czeladzka Biblioteka po raz pierwszy przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek.

W sobotę 4 czerwca Biblioteka Główna i Filia nr 1 gościły czytelników do godziny 21.00, zapewniając moc atrakcji wszystkim grupom wiekowym. Filia 1 zaprosiła wszystkich obecnych do czytania i inscenizowania "Rzepki" Juliana Tuwima, świetnie bawili się i dorośli, i dzieci. Zajęcia dla najmłodszych to między innymi gry podwórkowe, malowanie twarzy, zabawy z balonami, paluszkowe zabawy plastyczne, teatrzyk Kamishibai) a dla trochę starszych gry planszowe, quizy, podchody. Ponadto dorośli odbiorcy mogli w tym czasie iść na warsztaty rękodzieła (pompony z tiulu), kupić miód, wymienić książki, posłuchać interpretacji "Pana Wołodyjowskiego" Henryka Sienkiewicza w wykonaniu czeladzkich notabli i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o Etiopii na fotograficznej prelekcji pani Urszuli Kordeusz.