Dane adresowe:

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Marii Nogajowej

ul. 1 Maja 27, 41-250 Czeladź
tel. 32 265 10 02, 32 265 47 83

Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

14 CZE 2016

Młodzi styliści paznokci

Pomalowane szablony paznokci
Pomalowane szablony paznokci

W czasie już ostatnich zajęć literacko – plastycznych przed wakacjami, dzieci z Przedszkoli nr 4 i nr 7 wybrały się na „Wakacje z Muminkami''.

Przypomniały sobie zachwyconego światem Muminka, niezwykle wyrozumiałą Mamusię Muminka, romantycznego Tatusia Muminka, złośliwą Małą Mi, podróżnika – filozofa Włóczykija, leniwego Ryjka, humorzastą Pannę Migotkę, starszą siostrę Małej Mi – spokojną Mimblę, kolekcjonerów owadów i znaczków – Paszczaki, wzbudzającą strach Bukę, czy wreszcie tajemniczych Hatifnatów. Dzieci z ochotą przystąpiły do wyklejania Doliny Muminków na planszy z bristolu.

Każda grupa zawodowa ma swoje święto.

12 czerwca obchodzony jest Dzień Stylisty Paznokci - stosunkowo młode święto, o czym dowiedzieli się podopieczni Ośrodka Wspierania Dziecka i Rodziny. Pierwsze obchody miały miejsce w 2011 roku w siedzibie Akademii Paznokcia Euro Fashion, w Pruszczu Gdańskim. Młodzież poznała historię manicure na przestrzeni epok. Zaczęła się ona w Chinach, gdzie około 3 tys. lat p.n.e. wynaleziono lakier do paznokci. Był oznaką władzy i bogactwa. W Egipcie w czasach królowej Nefretete wymyślono skomplikowane narzędzia do manicure, w tym sztuczne paznokcie wykonane z kości słoniowej.

Wszystko to zaciekawiło szczególnie dziewczynki, przyszłe, zadbane kobiety. W końcowej części zajęć uczestnicy zajęć z fantazją zdobili paznokcie na przygotowanych szablonach ręki, z wykorzystaniem różnokolorowych lakierów do paznokci.

wszystkie aktualności rejestr zmian wiadomości

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację: 
  • Pierwsza publikacja:  
  • Aktualizacja publikacji:  
  • Wytworzenie publikacji:  
  • Zatwierdzenie informacji:  
Drukuj Liczba odwiedzin: 56

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl