03 PAŹ 2016

Magiczne farbki

Bibliotekarka siedząca z dziećmi na dywanie

We wrześniu w Filii 1 wiele się działo ! Miesiąc rozpoczął się od kolejnej edycji „Głośnego Czytania”, tym razem pod hasłem „Mądra Mysz w przedszkolu”.

Przedszkolaki przez cały miesiąc słuchały opowieści z książeczki Liane Schneider: Zuzia śpi w przedszkolu. Książeczka opowiada o przygodach małej dziewczynki, która tym razem pierwszy raz nocuje w przedszkolu. Ma ona pokazać przedszkolakom, że nocowanie bez mamy i taty nie jest takie straszne na jakie wygląda. W „Głośnym Czytaniu” brały udział dzieci z Przedszkola nr 4 i 7, w tym integracyjna grupa 4 latków.

W tym samym miesiącu upamiętniliśmy 195 rocznicę urodzin Cypriana Kamila Norwida.

W zajęciach wzięła udział młodzież ze świetlicy Ośrodka Wspierania Dziecka i Rodziny. Po bogatej prezentacji dotyczącej szczegółów z życia pisarza, uczestnicy spotkania podzielili się na grupy i wzięli udział w quizie wiedzy o Norwidzie. Wygrali najuważniejsi!

Przedszkolaki z Przedszkola nr 4 i 7 także brały udział w zajęciach literacko-plastycznych na Filii nr 1.

Odejście lata i nadejście jesieni upamiętniliśmy tworząc „Wakacyjne Zielniki”. Dzieci poznały podstawowe zioła rosnące na łąkach, w lasach, a także w naszym mieście. Dowiedziały się do czego one służą i jak wyglądają, a następnie stworzyły swoje własne zielniki. W Filii nr 1 tworzyliśmy nie tylko zielniki z prawdziwych ziół, ale także wariacje na ich temat! Obrazki roślin namalowane „magicznymi farbkami” stały się przestrzenne po podgrzaniu w kuchence mikrofalowej, dzięki czemu własnoręcznie stworzone roślinki wyglądały jak żywe!