04 PAŹ 2016

Daleko jest blisko - Kuraya no gukuhi

Plakat promujący akcję

Od czwartku 6 października do końca miesiąca Biblioteka na Piaskach gości niezwykłą ekspozycję fotografii Krzysztofa Błażycy. Wystawa obejmuje zdjęcia z Ugandy, Tanzanii, Kenii, Nigerii i Zambii.

„Daleko jest blisko - Kuraya no gukuhi to fotograficzna wędrówka, w której najważniejsi i najpiękniejsi są spotykani po drodze ludzie” - podkreśla autor. Obok portretów ostatniej z żyjących żon wodza klanu Bakhone, kilkuletniej księżniczki z wioski Uduophori, uśmiechniętej przekupki z Mombasy, czy dr Pauli Kahumbu walczącej o ocalenie słoni są zdjęcia z barwnego święta w ugandyjskim Namugongo, soczysta zieleń Rift Valley czy chłodna przestrzeń Oceanu Indyjskiego.
Jest też drastyczny świat slumsów z pytaniem o przyszłość afrykańskiego dziecka szukającego szczęścia na ulicy. Wystawa to mozaika, której przesłaniem są proste słowa kard. Charlesa Lavigerie: Pokochajcie Afrykę! Dotychczas wystawa była prezentowana w Krakowie, Łodzi, Katowicach, Gdańsku, Raciborzu, Nowej Hucie, Łaziskach Górnych, Kołobrzegu.

Serdecznie zapraszamy do oglądania tych przepięknych zdjęć w naszej Bibliotece.