06 PAŹ 2016

Czy znacie Bojaczka Strachulka, hipopotama Maksia i słonika Edka?

Pszczółki i Tygryski z Przedszkola 11 na spotkaniu z pisarką
Pszczółki i Tygryski z Przedszkola 11
na spotkaniu z pisarką

Dzieci z Przedszkola nr 11 i trzecioklasiści z SP 2 na pewno już tak. Wszystkie te ciekawe i barwne postacie są bohaterami książek Katarzyny Zychli, którą gościliśmy 4 października w bibliotece.

Autorka "Świata Maksa" przeprowadziła dwa spotkania dla naszych najmłodszych czytelników, jedno dla przedszkolaków, drugie dla ośmiolatków. Pani Kasia nie tylko pięknie czytała swoje bajki i opowiadania, ale także przygotowała dla uczniów ekscytujące zadanie – mieli odrysować swoją stopę i zaprojektować zabawnego stworka. Powstało całe mnóstwo zwierzątek o prześmiesznych imionach np. Spajki, Pestka, żółw Jacek. Na spotkaniu z przedszkolakami autorka zaproponowała zabawę w rymowanie oraz w zgadywanki. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach, zadawały mnóstwo pytań, a na koniec podarowały pisarce wykonane przez siebie ilustracje do jej książek o Maksiu. Oczywiście nie obyło się także bez autografów i pamiątkowych zdjęć. Spotkanie z Katarzyną Zychlą odbyło się w ramach projektu DKK.