17 MAJ 2016

Czeladzianie na salonach

Plakat promujący akcję

Od marca Miejska Biblioteka Publiczna razem ze Stowarzyszeniem Miłośników Czeladzi realizuje projekt Czeladzianie na salonach.

Do współpracy zaprosiliśmy młodzież z Gimnazjum nr 3 w Czeladzi. Celem projektu jest pokazanie znanych czeladzian, a efektem będą filmy i fotoreportaże o czeladzkich osobistościach. Wybór był trudny, gimnazjaliści nie spodziewali się, że Czeladź ma tylu wybitnych przedstawicieli w Polsce i w świecie, ale ostatecznie zdecydowali się opowiedzieć o poetce i dziennikarce Barbarze Gruszce-Zych, artyście malarzu Janie Powałce, pisarzu Januszu Domagaliku i twórcy najmniejszych książek świata Zygmuncie Szkocnym. Przy okazji, młodzież z Gimnazjum nr 3 uczy się i szlifuje swoje umiejętności dzięki warsztatom filmowym prowadzonym przez Jarosława Cybę oraz fotograficznym prowadzonym przez Wiesławę Konopelską. 30 maja o godz. 17.00 w Bibliotece Głównej w Czeladzi odbędzie się uroczyste podsumowanie projektu, na które już dziś serdecznie zapraszamy.