Strona główna/Aktualności/Wernisaż wystawy HAIGA - japoński styl w czeladzkiej (..)

Wernisaż wystawy HAIGA - japoński styl w czeladzkiej odsłonie

18 Października 2023

16 października w Mediatece odbył się wernisaż wystawy "HAIGA - japoński styl w czeladzkiej odsłonie".

Finalizuje ona półroczną współpracę między Krzysztofem Machą, Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Czeladzi a Miejską Biblioteką Publiczną w Czeladzi.

W marcu w Bibliotece Głównej odbył się wernisaż wystawy Krzysztofa Machy „Japońskie poezje”. Ten mieszkający w Czeladzi poeta, pisarz, niegdyś także dziennikarz zaprosił wówczas do współpracy młodych grafików z czeladzkiego ZSOiT. Zostali oni wprowadzeni w tematykę poezji japońskiej i po raz pierwszy napisali własne haiku. Następnie w szkole odbyły się warsztaty i indywidualne konsultacje, a następnie uczniowie wykonali własne grafiki oraz napisali do nich haiku. Prace nadzorował i konsultował Krzysztof Macha.

Efekty tej współpracy można będzie można oglądać do 24 listopada 2023 roku w godzinach otwarcia Mediateki.
Serdecznie zapraszamy!

Zaproszenie na wystawę: KLIK

Zdjęcia z wernisażu można obejrzeć w fotogalerii: KLIK