13 WRZ 2016

Bombowy Iran? Czyli obalamy mity na temat Islamskiej Republiki Iranu

Plakat informacyjny

4 października o godzinie 18:00 Filia nr 2 na Piaskach zaprasza na pokaz multimedialny poświęcony Iranowi. Będzie to też ostatni moment na podziwianie wystawy zdjęć zrobionych przez członków Stowarzyszenia  Republika Podróżnika.

Iran? Wyobraź sobie kraj, w którym mieszka 80 milionów ludzi. Teraz zamknij oczy i pomyśl, że właśnie przebywasz w towarzystwie uśmiechniętego, bardzo miłego i jednocześnie pomocnego człowieka. A teraz tego jednego człowieka pomnóż razy 80 milionów. Wiemy, że to trudne... ale tak jest w Iranie!
Kolacja u irańskiej rodziny, nocleg nad upalną Zatoką Perską, nocna przejażdżka na wielbłądach i niezliczone rozmowy z Irańczykami, którzy pamiętają czasu sprzed rewolucji islamskiej kiedy to można było zabawić się na jednej z miejscowych dyskotek to najlepsza reklama dla tego kraju.
O Iranie sprzed 1979 roku i o tym po rewolucji islamskiej a także o irańskiej gościnności opowie, jedyna kobieta w zespole Republiki Podróżnika – Ewelina Góral, która zdecydowanie nie żałuje ani jednej chwili spędzonej w Iranie!